MISJA FOKUS

Zmniejszamy koszty energii

WIZJA

Realizujemy autorskie projekty redukcji kosztów energii

CEL

50 000 toe dla Klientów do końca 2025r.

Co robimy?

Fokus Consulting działa od 10 sierpnia 2009 roku. Nasze projekty dały klientom ponad 20 000 toe (ton oleju ekwiwalentnego). To przy obecnym kursie ponad 60 MLN zł. Od ośmiu lat specjalizujemy się w zwiększaniu efektywności energetycznej polskich firm i  Organizacji. Realizujemy audyty energetyczne i audyty efektywności energetycznej. Zrealizowaliśmy już ponad 100 audytów energetycznych zgodnych z ustawą z dnia 20 maja 2016r.. Opracowujemy i wdrażamy strategie, zgodne z ISO 50001. Projektujemy i wykonujemy usprawnienia techniczne, w tym opomiarowanie, monitoring i zdalną obsługę głównych procesów – outsourcing zarządzania energią. Tworzymy procesy i procedury oraz pomagamy je wdrożyć. Organizujemy efektywne szkolenia dla pracowników i menadżerów.

W poszukiwaniu szybkich zwycięstw przeprowadzamy analizy techniczno – ekonomiczne zużycia energii dla Przedsiębiorstw i Jednostek Samorządu Terytorialnego. Sporządzamy też ekspertyzy dotyczące opłacalności projektów fotowoltaicznych i wymiany oświetlenia. Realizujemy usługi techniczne – w tym wycenę, projekt i pozyskanie środków (UE, ESCO, LEASING, KREDYT). W obszarze OZE specjalizujemy się w dostarczaniu kompletnych instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i ładowarek samochodowych. Tylko w 2020r. sprzedaliśmy mikroinstalacje o wartości ponad 8MLN netto i mocy 2,5MWp. W 2020 roku rozpoczęliśmy też projekt badawczy, którego celem jest opracowanie nowych ogniw fotowoltaicznych oraz współpracę z FeWe (Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii) w wykonywaniu ekspertyz instalacji PV i oświetlenia (ELENA2).

Główni Partnerzy: Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Fundacja Poszanowania Energii, AXPO Polska Sp. z o.o., Zielona-Energia.com Sp. J..

Działając w wielu wymiarach wsparcia, zapewniamy Naszym Klientom dostęp do Doświadczonych, certyfikowanych Ekspertów energetycznych, zapewniających najwyższy poziom obsługi i odpowiedzialności za udzielane rekomendacje.

Gdzie misja FOKUS realizowana jest w sieci?

Kontakt

e-mail: kontakt@fokusconsulting.pl

+48 222 289 109