Czy instalacja fotowoltaiczna w Przedsiębiorstwie jest opłacalna? Obecnie przedsiębiorstwom szczególnie doskwierają coraz wyższe koszty dystrybucji, które opłaca się optymalizować. W firmach rośnie moda na instalacje fotowoltaiczne. Czy to tylko moda? Coraz więcej Przedsiębiorców decyduje się na montaż paneli pv, aby uzupełnić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ma to sens, bo ceny energii ciągle rosną. Oferta FOKUS Consulting wpisuje się w te potrzeby.

Dlaczego instalacje FOKUS Consulting?

  • projekt, dowóz komponentów, wykonanie, podłączenie i uruchomienie instalacji, wszystkie formalności z OSD oraz serwisowanie realizowane przez jedną firmę,
  • panele Selfa – 12 lat na wady i usterki, 25 lat gwarancji liniowego spadku mocy,
  • inwertery Delta – 5 lat gwarancji z możliwością przedłużenia do 15 lat,
  • pozostałe komponenty instalacji – 5 lat standardowej gwarancji,
  • rękojmia – 7 lat,
  • bezpłatne przeglądy instalacji raz w roku przez okres 10 lat,
  • możliwość sfinansowania części lub całości inwestycji w połączeniu umową na zakup energii czynnej.

Dane techniczne najbardziej popularnych paneli

Polikrystaliczne panele polskiej produkcji Selfa GE S.A. o mocy 270 Wp, które znajdują się w Naszej Ofercie, cechują się wysoką wydajnością na poziomie 15,8% oraz wysoką wytrzymałością na obciążenie wiatrem i śniegiem na poziomie 8000 Pa przy niewielkiej wadze modułu (18 kg). Producent gwarantuje po 25 latach (80% mocy znamionowej), po 12 latach (90% mocy znamionowej) oraz 12 lat gwarancji na wady ukryte produktu.

Dane techniczne PANELI Selfa: SV60P.4-270
Moc maksymalna Pmax 270 Wp
Napięcie mocy maksymalnej VMPP 31,2 V
Prąd pracy IMPP 8,45 A
Napięcie jałowe VOC 37,7 V
Prąd zwarcia IOC 8,9 A
Sprawność 15,8 %
Waga 18 kg
Wymiary 1670 x 983 x 38 mm

Panele wytwarzane przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów fotowoltaicznych:
• opatentowana technologia lutowania ogniw gorącym powietrzem (metoda bezdotykowa),
• laminacja w warunkach wysokiej próżni, przy użyciu wysokojakościowej folii EVA,
• automatyczny system potrójnej kontroli wizyjnej.

instalacja fotowoltaiczna

instalacja fotowoltaiczna

Nasi klienci mogą być pewni, że instalacja PV marki Selfa zachowa wysokie parametry użytkowe przez długie lata, nawet przy ekstremalnych warunkach
pogodowych. Moduły PV spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria wytrzymałości mechanicznej, dwukrotnie przewyższające obowiązujące normy
(wytrzymują obciążenie statyczne 8 000 Pa oraz uderzenie kuli gradowej o średnicy 55 mm z prędkością 122 km/h).

Dodatkowe informacje

Kluczowym elementem projektów fotowoltaicznych mającym wpływ na sprawność działania zainstalowanej instalacji są inwertery. W przedstawianej konfiguracji proponujemy holenderski inwerter Delta. Trójfazowe, beztransformatorowe urządzenia cechujące się wysoką sprawnością na poziomie 98%. Dzięki temu mniej strat energii jest rozpraszanych do otoczenia i zarazem poprawia uzyski energii. Zastosowane najnowsze technologie sprawiają, że montaż i uruchomienie, a także eksploatacja i serwis są niezwykle efektywne pod względem czasu i kosztów. Szeroki zakres napięcia wejściowego i dwóch trackerów MPP zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu systemu. Poszczególne parametry urządzeń są dobrane tak aby spełnić wymagania techniczne sieci również w przyszłości.

Nasz Partner / wykonawca

Nasz firma wykonawcza istnieje od lipca 2010 roku.  Przedsiębiorstwo jest uczestnikiem programu Rzetelna Firma KRD oraz Certyfikat Uczciwości. Świadczy usługi dla odbiorców w Polsce i za granicą. Między innymi w grudniu 2015 wybudowała farmę fotowoltaiczną w Wielkiej Brytanii (Poltimore, Devon) o mocy 4,5 MW oraz 4,4 MW na klinice w Koeln (Niemcy). Łącznie nasz Partner zainstalował ponad 20 MWp fotowoltaiki. Posiada uprawnienia instalatora w zakresie fotowoltaiki nadane przez Urząd Dozoru Technicznego. Zapewnia bezpłatne przeglądy instalacji co roku, przez 10 lat. Firma jest laureatem licznych nagród branżowych.

Nasz dostawca energii czynnej jest dużym koncernem europejskim, działającym od 16 lat na polskim rynku. Stale rozwija swoją ofertę. Wyróżnia się doskonałą obsługą posprzedażową. Dużym atutem firmy jest koncentracja na bliskiej relacji z Klientem i dopasowanie oferty do jego indywidualnych potrzeb. Efektem tego jest możliwość sfinansowania części lub całości inwestycji w budowę instalacji fotowoltaicznej. Klient biznesowy wygodnie spłaca ją w opłatach handlowych, w ramach umowy na dostawy energii czynnej.

Finansowanie inwestycji

To, co otrzymuje Twoja Firma, to instalacja fotowoltaiczna pod klucz. Możemy pomóc sfinansować inwestycję na wiele różnych sposobów: dofinansowanie z różnorakich programów UE, leasing, kredyt. To, co nas wyróżnia, to  możliwość rozłożenia części lub całości kosztów budowy instalacji na wygodne raty w ramach umowy na zakup energii czynnej. Daje to bardzo ciekawe możliwości np. zaczynasz zarabiać / oszczędzać np. od maja, a raty w FV za energię elektryczną zaczynasz spłacać od stycznia 2019r! Całość raty rozliczasz w koszty, więc należy też uwzględnić zysk podatkowy – nie licząc odliczenia podatku VAT.

Instalacja fotowoltaiczna – Case study

Przykład (wszystkie kwoty netto):
Firma X, przyłączona do sieci ENERGA Operator(OSD), posiada średnie zapotrzebowanie na moc ~85kW (moc zamówiona 100kW) i zużywa rocznie 120MWh na taryfie C21. Za energię czynną płaci 0,27 zł/kWh. Zbudowana instalacja fotowoltaiczna, ma częściowo pokryć zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną oraz obniżyć opłaty dystrybucyjne np. za przesył, moc zamówioną, opłatę jakościową etc. Właściciel zamówił u nas instalację o mocy 39,96kWp na panelach 270kWp, gdzie dla występujących warunków geograficznych, konfiguracji dachu oraz parametrów instalacji wyliczono roczną produkcję energii elektrycznej ok. 35 000 kWh. Dzięki instalacji właściciel mógł obniżyć moc zamówioną ze 100 na 80 kW (- 20 kW).

Policzyliśmy zyski / oszczędności w skali roku:
• zysk z produkcji energii elektrycznej czynnej – 35 000 kWh x 0,27 zł = 9450zł;
• oszczędności na przesyle – 35 000 kWh x 0,1792 zł = 6272zł;
• oszczędności na opłacie jakościowej – 35 000 kWh x 0,0125 zł = 437,5zł;
• oszczędności stałej sieciowej – 20 kW x stała sieciowa 19,12zł x 12 miesięcy = 4588,8zł (oszczędności mogą być mniejsze o kilkaset zł ze względu na podwyższenie stawki o 10% w pierwszym roku – patrz punkt 4.2.7. taryfy dystrybucyjnej);
• oszczędności na opłacie przejściowej 20 kW x opłata przejściowa 1,65zł x 12 miesięcy = 396zł.

Razem w Przedsiębiorstwie zostaje 21 444,30 zł rocznie.

Instalacja fotowoltaiczna – jak zamówić?

Zadzwoń +48 535 880 980 lub napisz biuro@fokusconsulting.pl

Tu znajdziesz dodatkowe dane kontaktowe KLIK
Zapraszamy na nasz funpage
M.