Audyt energetyczny przedsiębiorstwa w subskrypcji

...

Czy można wymyślić coś nowego w audytingu energetycznym? Okazuje się, że tak. Spółka FOKUS Consulting zaproponowała zupełnie nowe podejście – audyt energetyczny w subskrypcji. 

Co to jest audyt energetyczny w subskrypcji?

Audyt w subskrypcji to połączenie elementów systemu zarządzania energią, audytu z gwarancją terminu wykonania i systemu monitoringu zużycia nośników energii.

Kluczem jest systematyczność.

Audyt energetyczny w subskrypcji

W zasadzie na tej definicji można zakończyć artykuł. Jednak warto przyjrzeć się z bliska zaletom tego podejścia, ponieważ audyt w subskrypcji wykonuje się niemal automatycznie.

Firmy, które urosły w poprzednim roku muszą zrealizować obowiązek już w 2024 r. Większość Przedsiębiorstw zobowiązanych powinno wykonać kolejny audyt energetyczny w 2025 roku. Mają świadomość czasu, jaki pozostał do spełnienia tego obowiązku, a co za tym idzie nie spieszą się do uruchomienia procedury wyłonienia firmy, która wykona audyt energetyczny ich przedsiębiorstwa. Czy jednak nie warto zadać sobie kilku, ważnych pytań?

  • Jak rozłożyć koszty audytu, aby nie kumulować wydatków w 2025 roku?
  • Co zrobić, żeby spełnić obowiązek wykonania audytu już w pierwszym kwartale 2025 r. i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę?
  • Czy można uniknąć zbierania dokumentów i poświęcać na to czas w najmniej odpowiednim momencie np. w sezonie urlopowym?
    Czy jest możliwość rozłożenia tych obowiązków w czasie?
  • Co zrobić, żeby faktury “same wysyłały się” do firmy audytorskiej?
    Jakie dodatkowe korzyści może przynieść monitoring zużycia mediów w 2024 r.?
  • Co jeśli Przedsiębiorstwo ma już system monitoringu? Czy można po prostu koszty rozłożyć na raty?

Odpowiedzą na ww. problemy FOKUS Consulting i LERTA wspólnie przygotowały nowe podejście w realizacji audytu energetycznego. Powstał przemyślany i elastyczny zestaw subskrypcji. Każde Przedsiębiorstwo może wybrać plan dostosowany do swoich potrzeb: mieć z głowy audyt energetyczny i opomiarowanie energii elektrycznej, najdroższego nośnika energii.

Audyt w subskrypcji ma wbudowane nowe wartości

▪️systematyczne zbieranie danych miesiąc po miesiącu;
▪️brak kumulacji wydatków- koszty rozłożone w czasie;
▪️ewidencjonowanie i raportowanie wyników;
▪️aktywne doradztwo;
▪️zniżka 30% na audyty efektywności energetycznej;
▪️dostęp do systemu monitoringu LEMS;
▪️strażnik mocy;
▪️obsługa alarmów;
▪️moduł zarządzania kategorią opłaty mocowej;
▪️szybkość: spełnienie obowiązku audytowego do końca pierwszego kwartału 2025r.;
▪️możliwość rozbicia płatności za audyt na raty miesięczne lub kwartalne.

Jaki plan wybrać dla swojej firmy?

W przypadku, gdy Przedsiębiorstwo nie jest zainteresowane systemem LEMS (np. już posiada podobny system) istnieje możliwość wynegocjowania dobrej ceny, rozbicia jej na miesięczne lub kwartalne raty oraz w ramach subskrypcji, korzystania z pozostałych usług i gwarantowanych terminów. 


Od czego zatem trzeba zacząć? Myślę, że dobrym pomysłem będzie umówienie spotkania i upewnienie się, że dobrze rozumiemy ten produkt. FOKUS umożliwia wygodny sposób umówienia się na spotkanie w sieci za pomocą aplikacji Calendly .

Warto spróbować, ponieważ alternatywą jest pozyskanie i obsługa dużych zbiorów danych w 2025 roku oraz spiętrzenie spraw – bieżące obowiązki + dodatkowa obsługa firmy audytorskiej.

Coraz więcej firm decyduje się na audyt energetyczny w subskrypcji, gdyż dodatkowym motywatorem jest Lerta Energy Management System (LEMS). Za wręcz symboliczną opłatą otrzymujemy bieżący monitoring najdroższego nośnika energii, strażnika mocy i moduł opłaty mocowej, pozwalający na uzyskaniu rabatu – zmiana kategorii. Nie do przecenienia jest uzyskanie informacji nt. profilu zużycia prądu (minimum godzinówki).

Podsumowując, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i wyboru naszej oferty. Może to nie jest produkt dla Twojego przedsiębiorstwa, jednak spełnienie obowiązku już w Q1 2025, koszty rozłożone w czasie, „prezent” dla Głównego energetyka (LEMS) i spokojne wakacje 2025 są warte tego, aby poznać ten innowacyjny produkt?

Zapraszam do kontaktu na moim profilu linkedin.

Audyt w subskrypcji
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.